SZCZEGÓŁY EGZAMINÓW

Warunki i forma zaliczenia kursu:

Kurs kończy się egzaminem z części ogólnej i specjalistycznej zdawanym na miejscu. Po zdaniu egzaminu oraz dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów uczestnicy kursu w ciągu 20 dni roboczych otrzymują dwie LEGITYMACJE (pol. – ang.) (plastikową i książeczkową) oraz certyfikat z wyszczególnieniem zakresu materiału i ilości godzin kursu.

Cześć ogólna są to zagadnienia teoretyczne ok. 100 godzin lekcyjnych , nauka odbywa się w formie e-learningu. Osoby, które zapiszą się na kurs otrzymują materiały dydaktyczne do samodzielnej nauki. Egzamin odbywa się ostatniego dnia kursu, każdy kto nie zaliczy tej części egzaminu może bezpłatnie podejść do poprawki w innym terminie.    

Część ogólna obejmuje podstawowa wiedzę jaką instruktor sportu powinien znać w dziedzinie  rekreacji ruchowej, anatomii, fizjologii, pedagogiki, psychologii, teoria sportu, metodyka wychowania fizycznego itd.
Z tej części egzaminu zwolnieni są absolwenci AWF i Turystyki i rekreacji oraz osoby posiadające już legitymacje instruktorską.

Część specjalistyczna to sprawdzian umiejętności praktycznych obejmujący:

– wybrane elementy techniki żeglugi (obrót deską z wiatrem i na wiatr, start, 
   ostrzenie i odpadanie, żegluga na każdym z kursów względem wiatru,  
   zwroty z   wiatrem i na  wiatr, pływanie w trapezie i ślizg)
– opis i demonstrowanie manewrów poziomu podstawowego, zarówno na   
   lądzie jak i na  wodzie,
– prowadzenie lekcji windsurfingowej,
– aktywny udział w regatach i rekreacyjnej imprezie windsurfingowej,
– część teoretyczną z windsurfingu.